نتایج جستجو برای عبارت :

ترکیب کروموزوم

موجودی با ژنوتیپ AaBb داریم. این موجود از نظر موقعیت آلل ها دو وضعیت مختلف می تواند داشته باشد:
1- وضعیت cis: هر گاه دو ژن غالب روی یک کروموزوم و دو ژن مغلوب روی کروموزوم مشابه دیگر باشد، در این حالت می گوییم ژن های AوB حالت اجماع یا cis دارند.
2- وضعیت trans: هر گاه هر کروموزوم دارای یک ژن غالب و یک ژن مغلوب باشند می گوییم ژن ها در حالت دفع یا trans قرار دارد.
منبع: ژنتیک اِمری

انجمن علمی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد دلیجان
 کانال تلگرامی انجمن: @microbiology_delijan
بیماری داون چیست؟
ژنهای شما کلیدهای مربوط به ظاهر و عملکرد بدن شما را نگه می دارند. آنها پشت همه چیز هستند ، از رنگ موهای شما گرفته تا نحوه هضم غذا. بنابراین اگر مشکلی در مورد آنها پیش نیاید ، می تواند اثرات دور و درشتی داشته باشد.
افراد مبتلا به سندرم داون با یک کروموزوم اضافی متولد می شوند. کروموزوم ها دسته هایی از ژن ها هستند و بدن شما به داشتن تعداد مناسب آنها اطمینان دارد. با سندرم داون ، این کروموزوم اضافی منجر به طیف وسیعی از موضوعات می ش
خلاصه جلسه ۳۷
ژن یا کروموزوم یا DNA از یک طایفه هستند
فرضیه‌های ژن:
۹۹ نوع ژن در صفات انسانی فرزند نقش دارند(این ۹۹ نوع نسخه انسان است. نه اینکه ۹۹ نوع رنگ چشم داریم)
رسول خدا ص: نیست مگر بنده ای که بین او تا حضرت آدم ۹۹ نوع ارق نباشد
همراه با خروج منی موادی(آب) از تمامی سلول‌های بدن خارج و ترشح می‌شود پس به همیم جهت غسل جنابت واجب شده است
تا دقیقه 15 گوش داده شد و بقیه را بعدا گوش خواهم داد
زمانی که اسپرم مرد به داخل تخمک زن وارد شود بارداری رخ می دهد در برخی زنان این اتفاق خیلی سریع رخ می دهد اما در برخی زمان بیشتری نیاز است از هر صد زوجی که برای باردار شدن تلاش می کنند, در ۸۰ تا ۹۰ درصد آن ها در همان سال اول بارداری رخ می دهد اما در برخی زوج ها اینطور نیست و زمان و درمان های دیگری برای باردار شدن لازم است
برای فهمیدن چگونگی باردار شدن یک زن، باید با اندام های جنسی زن و مرد و چرخه قاعدگی خانم ها آشنایی کامل داشت. با شروع عادت ماهانه
البته فضای داخلی کیف برای ستاد ادا کردن تبلت راس سایز 10 اینچ نیز مناسب است. نکته گفتنی عایدی مناسبت کوله پشتی لپ تاپ فوروارد، محلی است برای تردد کابل هندزفری روی حبل دوشی نفس که میتوانید تبلت یا گوشی موبایل خود را داخل حسن عهدنامه دهید و درعینحال به سمت موزیک هم خوابه اذن دهید. بیرون و داخل این کوله جیبهای متعددی بود دارد که انگیزه می شود وسایل مختلفی تشبیه تبلت 10.1 اینچی، موس، پاور بانک، کابل، صحیفه و جزوه و غیره را داخل هرج ومرج عادت قرارد
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل  : ژن‌های زیادی در کنترل رشد و تقسیم سلول دست دارند. چرخه سلولی، مسیر سلول برای همانند سازی سازمان یافته و گام به گام خودش است. تنظیم دقیق این فرایند اطمینان می‌دهد از اینکه DNA سلولِ در حال تقسیم به خوبی نسخه برداری شده، هر نوع خطایی در DNA ترمیم شده، هر سلول خواهری یک دست کامل کروموزوم دریافت می‌کند. این چرخه نقاط بازرسی (یا نقاط محدود کننده) ای دارد، که اجازه می‌دهد ژن‌های خاصی مشکلات را چک کرده و
بیماری های ژنتیکی و وراثتی و احتمال مبتلا یا عدم مبتلا بودن شخص به این گونه بیماری ها با انجام آزمایشی مورد بررسی واقع می شود که به آن، آزمایش ژنتیک گفته می شود. به عبارت دیگر آزمایش ژنتیک، نوعی آزمایش پزشکی است که تغییرات در کروموزوم ها، ژن ها یا پروتئین ها را مشخص می کند. نتایج یک آزمایش ژنتیک می تواند یک وضعیت ژنتیکی مشکوک را تایید و یا رد کند درواقع آزمایش های ژنتیکی اطلاعاتی در مورد ژن‌ ها و کروموزوم‌ های فرد فراهم می‌کند. هم چنین می تو
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
متخصصین توصیه می کنند که خانم ها پیش از اقدام به بارداری، یک سونوگرافی از رحم و تخمدان ها داشته باشد تا از وضع سیستم باروری خود مطلع شود. این سونوگرافی به پزشک درباره سالم بودن رحم (از نظر ناهنجاری ها)، وجود فیبروم ها یا پولیپ،کیست های تخمدانی و بسیاری از مشکلات رحمی کمک می کند.
همچنین با این کار می توان زمان تخمک گذاری را هم مشخص نمود، به ویژه در زنانی که دوره های عادت ماهانه نامنظم دارند یا دچار ناباروری هستند. تعداد فولیکول، اندازه آن و زما
از بین بردن ریشه های نژاد پرستی یکی از بیچیده ترین جنگیدن ها با ضمیرناخودآگاهه. یک بلوغ خاصی باید در روان اتفاق بیفته که انسان این رو واقعا متوجه بشه که همه ی انسان ها یکی ان. رنگ پوست مهم نیست. اندازه قد مهم نیست، شکل و قیافه، لهجه.. تنها چیزی که به یک انسان برتری می‌ده میزان دانش اون فرده. همین و بس. درک انسان از حقیقت.
در جایی زندگی می‌کنیم که آدماش نه عرب رو قبول دارن، در زرد پوست هارو، نه حتی خودشون رو! لر و ترک و ... داشتن‌اندکی لهجه شان رو پ
کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت جامع و کامل اختلال یادگیری خاص در حجم 119 اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

نام پاورپوینت : پاورپوینت اختلالات یادگیری خاص – Specific learning disorder
رشته ها و گرایش های تحصیلی مرتبط :   روانشناسی بالینی ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی تربیتی ، روانشناسیکودک ، روانشناسی کودکان استثنایی ، مشاوره و راهنمایی ، مشاوره
تعداد اسلاید :119
فرمت فای
تست NIPT یا همان تست غربالگری غیرتهاجمی که به آن Cell free DNA می گویند که جهت بررسی اختلالات کروموزومی برای قبل از تولد جنین انجام می شود. تست نیفتی برای بیماری های شایع چون سندروم داون و یا گزارش اختلالات تعداد کروموزوم ها انجام می شود. هزینه انجام آزمایش نیفتی (nifty) در آزمایشگاه مندل با نازلترین قیمت های روز انجام می شود و شما می توانید جهت مشاوره رایگان با شماره 02188198077 تماس حاصل فرمایید.
چرا تست nifty لازم است؟
تست غربالگری NIPT از هفته دهم از خون ما
معمولا زنان بیشتر از مردان عمر می‌کنند. ۵۷٪ از افراد بالای ۶۵ سال و ۶۷٪ از افراد بالای ۸۵ سال را زنان تشکیل می‌دهند. میانگین عمر زنان در ایران ۳ سال و در سراسر دنیا ۷ سال بیشتر از میانگین عمر مردان است. اما علت چیست؟ چرا مردان اغلب زودتر از زنان می‌میرند؟ این مقاله را بخوانید تا به علت آن پی ببرید.

مشاهده‌ی شکاف جنسیتی در افراد سالخورده کار سختی نیست. با نگاهی اجمالی به آسایشگاه‌ها و افرادی که به کمک پرستار در خانه زندگی می‌کنند، به این
1. وایی دیشب چرا انقد شب بود؟ :| نصف پرام ریخت تا برسم خونه.
2. تازه برقا هم رفت :| و نصفه مونده پرامم اون موقع ریخت. تازه چراغ قوه هم پیدا نمی کردم و مث این دهه شصتیا رفتم زور زورکی از بین کلی لالوها شمع پیدا کردم. انقد شمعه ترسناک بود. ترسیدم دینامیکی دینامی دینامیتی چیزی بشه حالا بمیرم :| 
بعد تو تراس مانتوم خیس بود گذاشته بودم خشک شه. بعد باد میومد لباسه به درازا اویزوون شده بود شبیه گوشت گاو شده بود، خدایا موقع برق رفتن از این خلاقیتا نزن عجایب خ
سلام
امروز میخوایم اطلاعات مفید در باب روان شناختی در اختیار شما قرار دهیم .
امیدواریم این مطالب به حل مشکلات شماد کمک کند .
سندروم داون چیست
کودکان سندرم داون چگونه اند
اختلالات رفتاری در کودکان سندرم داون
سندرم داون و علت آن
سایتی در مورد اختلالات رفتاری در کودکان داون
علت سندروم کودکان
اطلاعاتی در مورد مشکلات عاطفی در کودکان داون
سندرم داون و علت آن و اطلاعات مفید آن
مشاوره به کودکان مبتلا به سندروم داون
سندروم داون چیست و سایت مربوط 
ملکه زنبور عسل، آشنایی با شگفتی آفرینش
 ملکه زنبور عسل، مادر همه زنبورها
ملکه، مادر همه زنبور های کلنی و به عنوان مهم‌ترین و با ارزش‌ترین افراد کندو شناخته شده است. ملکه از تخم بارور یا لارو ماده جوان کمتر از 3 روز بوجود می‌آید. سلول‌های ملکه معمولاً به صورت عمودی در سطح و حاشیه شانه ها ساخته می شود در صورتی که سلولهای زنبورهای کارگر و نر به صورت افقی قرار دارند. (منظور از کلنی:جاندار پر سلولی ساده می باشد که ازسلول های کم و بیش یکسان ساخته
ملکه زنبور عسل، آشنایی با شگفتی آفرینش
 ملکه زنبور عسل، مادر همه زنبورها
ملکه، مادر همه زنبور های کلنی و به عنوان مهم‌ترین و با ارزش‌ترین افراد کندو شناخته شده است. ملکه از تخم بارور یا لارو ماده جوان کمتر از 3 روز بوجود می‌آید. سلول‌های ملکه معمولاً به صورت عمودی در سطح و حاشیه شانه ها ساخته می شود در صورتی که سلولهای زنبورهای کارگر و نر به صورت افقی قرار دارند. (منظور از کلنی:جاندار پر سلولی ساده می باشد که ازسلول های کم و بیش یکسان ساخته
مطمئنا همه ما افرادی رادر اطراف خود می شناسیم که داشتن دختر یا پسر تبدیل به آرزوی دیرینه اشان گردیده است. دراین میان بازارخرافات هم داغ است که مثلا زن حامله چه بخورد یا نخورد که جنسیت فرزندش را تعیین کند. اما واقعیت این است که بعد ازشکل گیری جنین هیچ راهی برای تغییر جنسیت جنین وجود ندارد. خیلی از زوج ها با تغییر در رژیم غذایی خود قبل از بارداری سعی دراین دارند که شانس داشتن پسر یا دختر را بالا ببرند که در بسیاری از موارد این تمهیدات به شکست می
خلاصه جلسه ۳۲
ادامه هفتمین علت مستقیم بیماری : حسد و چشم زخم
روایت از رسول خدا ص: چشم زخم حق است
روایت از رسول خدا ص: چشم و چشم زخم  مرد را وارد قبر و شتر را وارد دیگ میکند
روایت: اگر قبر ها کنده و باز شود خواهید دید که بیشتر مرده ها از چشم زخم مرده اند زیرا چشم حق است
روایت از حضرت رسول ص: چشم حق است و کسی که از چیزی از شئونات برادرش خوشش بیاید پس بیاد خدا باشد در آن مورد و اگر اسم خدا را بیاورد و خدا را یاد کند آسیبی به آن طرف نمی‌زند
  روایت: چشم زخ
بررسی آزمایش nipt در آزمایشگاه ژنتیک مندل
آزمایش nipt در آزمایشگاه ژنتیک مندل با گرفتن خون از مادر برروی جنین انجام می شود. این آزمایش یک روش جدید و متد غربالگری سندروم داون در جنین می باشد که می تواند اختلالات کروموزومی جنین را با دقت بالایی شناسایی کند. درواقع این آزمایش از دیگر تست های غربالگری بسیار دقیق تر عمل می کند، سایر آزمایش های غربالگری سندروم داون (شامل آزمایش Double Marker و Quad Marker) میزان مثبت کاذب بسیار زیادی دارند (حدود 5% جمعیت مورد برر
"صندلی ها" نماد شرایط غمبار زندگی انسانی، نمایش عدم امکان تفهیم خود به وسیله ی زبان و همچنین نمادی است از لزوم امید و انتظار برای نوع بشر. این نمایش‌نامه همانطور که یونسکو در زیر عنوان آن نوشته است، یک "فارث تراژیک" است که به گفته ی #کلود_آباستادو "در دو نهایت خنده و وحشت با تکنیک و سبک خاصش اعجاب آور است" . یونسکو خودش تایید کرده است که انتظار، در تئاترش دلیلی برای زیستن است. در بیشتر نمایش نامه های یونسکو، مسئله ی انتظار یا بهتر بگوئیم امید، ح

تو یه کافی شاپ تنها نشسته بودم روی یه میز دو نفره …
یهو یه دختر خیلی خوشتیپ اومد گفت : “ شما تنها هستین؟ ”
فاز عشوه و غمناک گرفتم گفتم خیلی وقته تنهااااااااااااام
گفت خوب من این صندلی رو ببرم اون ور صندلی کمه

یه چیزی که مدت ها نگهش داشتی و دیگه به دردت نمیخوره و بندازش دور،
حالا اگه یک ساعت بعدش همون جنس به کارت نیومد بیا بزن توو گوش من

دقت کردین ؟
کولر رو ۲۵سرده ، رو ۲۶گرم !
کفش۴۳بزرگه ، ۴۲کوچیک !
صدای تلویزیون ۱۹زیاده ، ۱۸کم !

هیچوقت از
امروز رفتم کلاس، به دانشجوها میگم فقط همین تعدادتون رو سیل نبرده؟ میگن نه استاد! نصف بیشترمون خواب موندن!:)
یکیشون گفت من وسط سیل گیر کرده بودم با هلی کوپتر اومدم، گفتم نکنه تو همونی بودی که کمک خلبانِ هلی کوپتر رو کتک زدی؟ گفت نه...ولی  آخرش معلوم شد خالی بسته و اصلا تو سیل گیر نکرده:) ولی یکی از دانشجوها گفت دلیل کتک زدن کمک خلبان این بوده که بدلیل نقص فنی که هلی کوپتر مجبور به فرود اضطراری شده کمک خلبان گفته پول خون شما ارزونتر از پول هلی کوپت
امروز رفتم کلاس، به دانشجوها میگم فقط همین تعدادتون رو سیل نبرده؟ میگن نه استاد! نصف بیشترمون خواب موندن!:)
یکیشون گفت من وسط سیل گیر کرده بودم با هلی کوپتر اومدم، گفتم نکنه تو همونی بودی که کمک خلبانِ هلی کوپتر رو کتک زدی؟ گفت نه...ولی  آخرش معلوم شد خالی بسته و اصلا تو سیل گیر نکرده:) ولی یکی از دانشجوها گفت دلیل کتک زدن کمک خلبان این بوده که بدلیل نقص فنی که هلی کوپتر مجبور به فرود اضطراری شده کمک خلبان گفته پول خون شما ارزونتر از پول هلی کوپت
خلاصه جلسه ۳۴
نهمین علت مستقیم بیماری: ژن (اِرق)
ارق به معنی رگ خونی هم هست و بخاطر همین زیاد در بین مردم توجه نشده
حقیقت ارق همان ژنتیک است.
این همان چیزی است که در اسپرم مرد و تخمک زن است که وقتی با هم جمع می‌شوند منجر به انتقال صفات می‌شود
ژن می‌تواند صفات ظاهر و صفات پنهان را انتقال دهد
ژن صفات پدرها و جدهای گذشته را انتقال می‌دهد.
چه بسا صفتی در پدر و پدر بزرگ نباشد ولی از جد به نسل سوم منتقل شده باشد.
ژنتیک شکل و بیماری و موارد دیگر را برا
اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خرید کوله پشتی دخترانه (بازدید از صفحه وب آینده 123kif.shop) لطفا به بازدید از وب سایت ما.
عکس نشانه می دهد چگونه سوگند به دوختن. لیست هدایای تبلیغاتی (www.123kif.shop) دوختن بیضی به سمت طناب را به سوی طوری که آنها باب منطقه مرغ سلیمان هستند. بوسیله طور جداگانه برای کامپیوتر رفیق شما جای اضافی دارد که با یک مفصلگاه چسبدار محکم می شود و بوسیله علاوه اقسام ضربهگیر وسیله می
این پیازها را عمدا بیشتر از حدّ نیاز برداشته‌ام، چرا؟ چون امروز روز خاصی شده. بلی، دو عدد، و مهم نیست چقدر وقت صرف میکنم که هلالی خردشان کنم. صبورانه و بی‌نگرانی می‌ایستم تا به دل فرصت سرخ شوند، کره‌ی محلی را با گشاده‌دستی به پیاز میزنم. تصمیم گرفته‌ام ته‌چین را به زور این کره لذیذ کنم. چرا؟ بله، چون امروز حال متفاوتی دارم. یک جهش کروموزومی همین لحظه‌ها دارد جایش را در ژن‌هایم پیدا می‌کند. بیشترِ پیازها را در کاسه‌ای جدا میگذارم برای ل
این پیازها را عمدا بیشتر از حدّ نیاز برداشته‌ام، چرا؟ چون امروز روز خاصی شده. بلی، دو عدد، و مهم نیست چقدر وقت صرف میکنم که هلالی خردشان کنم. صبورانه و بی‌نگرانی می‌ایستم تا به دل فرصت سرخ شوند، کره‌ی محلی را با گشاده‌دستی به پیاز میزنم. تصمیم گرفته‌ام ته‌چین را به زور این کره لذیذ کنم. چرا؟ بله، چون امروز حال متفاوتی دارم. یک جهش کروموزومی همین لحظه‌ها دارد جایش را در ژن‌هایم پیدا می‌کند. بیشترِ پیازها را در کاسه‌ای جدا میگذارم برای ل
تا ۱۸ ماهگی ، هنگامی که تمام شرکت کنندگان GDNF را دریافت کردند ، هر دو گروه نسبت به قبل از شروع مطالعه نشان دادند که بهبود قابل‌توجهی در نشانه‌ها نسبت به قبل از شروع مطالعه و اینکه GDNF در زمان کنترل این طول زمان ایمن بود ، نشان دادند . با این حال ، هیچ تفاوت قابل‌توجهی بین این گروه‌ها ( placebo و GDNF در مقابل GDNF برای کل دوره مطالعه ) در نقاط انتهایی اولیه و ثانویه بالینی مشاهده نشد .
سوال این است که آیا مزایای بالینی پشت تغییرات بیولوژیکی مشاهده می‌ش
خلاصه جلسه ۳۷
ژن یا کروموزوم یا DNA از یک طایفه هستند
فرضیه‌های مُحتمل ژن:
۹۹ نوع ژن در صفات انسانی فرزند نقش دارند(این ۹۹ نوع نسخه انسان است. نه اینکه ۹۹ نوع رنگ چشم داریم)
رسول خدا ص: نیست مگر بنده ای که بین او تا حضرت آدم ۹۹ نوع ارق نباشد
همراه با خروج منی یه موادی(آب) از تمامی سلول‌های بدن خارج و ترشح می‌شود پس به همین جهت غسل جنابت واجب شده است
از کنار هر مویی در هنگام همبستر شدن ماده ترشح می‌کند
رسول خدا ص: سوال شد چرا خداوند به غسل بعد از جن
کاسنی یکی از گیاهان دارویی موثر است که در انواع مختلف در طبیعت وجود داشته و همه اجزای آن خواصی بسیار مفید برای بدن دارد، البته اگر به‌ اعتدال مصرف شود. کاسنی و عرق کاسنی، از دیرباز در میان ایرانیان جایگاه و منزلتی خاص داشته و همه مادربزرگ‌ها، در میان تمام شیشه‌های عطر و ادویه در مطبخ خانه‌هایشان، یک قرابه کوچک، عرق کاسنی را در کنار شاتره، گل گاوزبان، نعناع و ... نگه‌داری می‌کردند. 
عطاران و صاحب‌نظران در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، عرق
جنین
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛
 رشد جنین به سرعت پس از ایجاد سلول اولیه آغاز می‌شود.

معمولاً در هفته‌های اول و دوم تشکیل نطفه، مادر متوجه بارداری خود نمی‌شود و علامت خاصی ندارد.
در هفته سوم بارداری سلول های جنسی مرد و زن در یکی از لوله‌های فالوپ یکی
می‌شوند و سلول اولیه به نام zygote زیگوت را تشکیل می‌دهند.
اگر بیش از یک سلول جنسی ماده آزاد و بارور شود امکان دارد چندین زیگوت تشکیل
شود، این
جنین
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛
 رشد جنین به سرعت پس از ایجاد سلول اولیه آغاز می‌شود.

معمولاً در هفته‌های اول و دوم تشکیل نطفه، مادر متوجه بارداری خود نمی‌شود و علامت خاصی ندارد.
در هفته سوم بارداری سلول های جنسی مرد و زن در یکی از لوله‌های فالوپ یکی
می‌شوند و سلول اولیه به نام zygote زیگوت را تشکیل می‌دهند.
اگر بیش از یک سلول جنسی ماده آزاد و بارور شود امکان دارد چندین زیگوت تشکیل
شود، این
قهوه برای چه کسانی مضر است؟
اگر شما نیز مانند من عاشق قهوه هستید خوب است با مضرات قهوه نیز آشنا شوید. قهوه با تمام حس خوبی که به ما می دهد اما مضراتی هم با خود به همراه دارد. در این مقاله شما را با مضرات قهوه برای مردان و همچنین مضرات قهوه برای زنان و بدتر از آن مضرات قهوه برای قلب بیشتر آشنا می کنیم. سپس بررسی می کنیم که قهوه برای چه کسانی مضر است؟ همچنین به بررسی راه های جلوگیری از مضرات قهوه می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

مواردی که در مقا
کبد یکی از اعضای مهم و ضروری برای سلامت بدن است. پاکسازی گیاهی کبد و پاکسازی و سم زدایی کامل کبد و راه های طبیعی پاکسازی کبد و نسخه طب سنتی پاکسازی کبد با عرق کاسنی را در بلاگ گیاه نوش مشاهده نمایید.

کاسنی یکی از گیاهان دارویی موثر است که در انواع مختلف در طبیعت وجود داشته و همه اجزای آن خواصی بسیار مفید برای بدن دارد، البته اگر به‌ اعتدال مصرف شود. کاسنی و عرق کاسنی، از دیرباز در میان ایرانیان جایگاه و منزلتی خاص داشته و همه مادربزرگ
تاریخچه و زیست شناسی بوقلمون
نخستین بار بوقلمون در مکزیک توسط جهان گردان اروپایی مشاهده شد و آنرا با خود به اروپا بردند پس از آن تا سال 1500 میلادی در ایتالیا، فرانسه و اگلستان بوقلمون پرورش داده میشد. با کشف آمریکا مهاجران به خوبی با این پرنده و مزه آن آشنائی داشتند لذا به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمریکا گسترش یافت به طوری که هم اکنون ایالات متحده و اتحادیه اروپا به ترتیب اولین و دومین تولید کننده و نیز مصرف کننده گوشت بوقلمون در دنیا می
به گزارش مجله دلتا، بیشتر ما می‌دانیم که عاداتی مانند سیگار کشیدن یا ورزش نکردن می‌توانند به سلامت‌مان آسیب برسانند، اما برخی عادات روزانه دیگر نیز وجود دارند که ممکن است کمتر مورد توجه قرار گرفته اما موجب کاهش طول عمر انسان شوند.
نشستن بیش از حد
پژوهشگران معتقدند که یک سبک زندگی کم‌تحرک، می‌تواند طول عمر انسان را کاهش دهد. نتایج یک مطالعه نشان داد که اگر کمتر از سه ساعت از روز خود را در حالت نشسته سپری کنیم و تماشای تلویزیون را به کمتر ا
"چیزی عزیزتر زتمام دلم نبود ...ای پاره ی دلم که بریزم به پای تو ..."
معنی شعر تیتر
یک:
دستت رو شد از درون چشم ات عشق ...
خزید لابه لای مژگانت و ... اشک شد!
دو:
فروختمت انگار طلا بودی و با قیمت بالا ...
وقتی جای خالی تو ...روی دست من " هیچ" شد!
سه:
پرسیدمت و توی آمار ... کسی نبودی !
وهیچ جا ... روح!آدم نیست!
نه خارج ... نه ایران!
دهانم را بستم ... تا کسی نداند که من ...
روح را آدم حساب می کنم و ... می عشقمش !

چهار:
روی صندلی من!تو آه بودی ... سال ها ...
یاسی!
دلت نمی خواست من بنش

شارکو ماری توث Charcot
marie tooth نوعی بیماری ژنتیکی در اعصاب محیطی است
که با تخریب اعصاب موجب ضعف در عضلات قسمت هایی پایینی اندام می شود. بیماری شارکو
ماری توث بیماری مفاصل است که از سنین جوانی آغاز می‌شود.
شارکو ماری توث charcot
marie tooth نوعی بیماری ژنتیکی و ارثی در اعصاب محیطی
است. در بیماری شارکو ماری توث اعصاب اندام تحتانی تخریب می شوند و این موجی ضعف عضلات
ساق و تغییر شکل کف پا می گردد.
بیماری شارکو ماری توث بیشتر در پسران 10-5 ساله
و معمولا بصورت
سندرم پای بی قرار یا سندرم پای ناآرام (Restless legs syndrome) بیماری است که موجب میل شدید غیر قابل کنترل برای حرکت دادن پاها، اغلب به دلیل وجود حسی ناخوشایند می شود. این مشکل معمولا در غروب یا شب زمانی که شما نشسته اید یا دراز کشیدید، رخ می دهد. حرکت دادن پا موقتا احساس ناخوشایند را تسکین می دهد.
سندرم پای بی قرار می تواند در هر سنی شروع شود و به طور کلی با افزایش سن شما وضعیت بدتر می شود. این بیماری می تواند خواب را مختل کند که در نتیجه فعالیت های روزانه
 عوارض و علت و درمان و رفع و کاهش و داروهای ضد استرس و اضطراب در دوران بارداری
عوارض و علت و درمان و رفع و کاهش و داروهای ضد استرس و اضطراب در دوران بارداری در سایت جسارت
اضطراب
در دوران بارداری ، علت اضطراب در دوران بارداری ، درمان اضطراب در دوران
بارداری ، رفع اضطراب در دوران بارداری ،اضطراب دوران بارداری،استرس و
اضطراب در دوران بارداری،داروهای ضد اضطراب در دوران بارداری،عوارض اضطراب
در دوران بارداری

اضطراب در بارداری
دوران
بارداری
عوارض و علت و درمان و رفع و کاهش و داروهای ضد استرس و اضطراب در دوران بارداری در سایت جسارت
اضطراب
در دوران بارداری

اضطراب در بارداری
دوران
بارداری
اضطراب
در دوران بارداری

اضطراب در بارداری
دوران
بارداری
روشهای ارضای زنان بدون دخول
ارضای زنان بدون دخول کار چندان سختی نیست و برخی از خانم ها و دختران جوان با دخول ارضا نمی شوند و همسرشان باید روشهای ارضای زنان بدون دخول را کاملا بلد باشد. در ادامه روشهای ارضای زنان بدون دخول را به شما آقایان آموزش خواهیم داد.

چوچوله یا کلیتوریس (Clitoris )
گاهی پیدا کردن چوچوله برای خود زن یا فردی که در حال امیزش با اوست مشکل است زیرا گاه کاملا در جوف لبهای بزرگ فَرج پوشیده شده و به اصطلاح در زیر سقف ان مخفی است (ال
کاسنی ؛ گیاهی که گل می‌کارد! البته گل سلامتی. درباره فواید عرق کاسنی چه می‌دانید؟ با مجله دلتا همراه باشید.
عرق کاسنی آب روی آتش است؛ این بار در میان گیاهان دارویی به سراغ کاسنی و عرق آن آمده‌ایم؛ از خواص عرق کاسنی چه می‌دانید؟ یکی از عرقیات خاص که مثل گل گاو زبان خاصیت آرام بخش دارد؛ عرق کاسنی است؛ کاسنی و به خصوص عرق آن دوست کبد و صفرای شما است؛ مجله دلتا این بار از معجزه کاسنی می‌گوید!
کاسنی چیست؟ 
یک گیاه خاص با گل های آبی و ارغوانی که
سقط مکرر به سقطی گفته می‌شود که بیشتر از ۲ تا ۳بارداری مکرر اتفاق بیفتد و
تقریبا ۱ درصد از خانم‌ها دچار سقط‌ مکرر می‌شوند. در این موارد خانم‌های باردار باید
به پزشک مراجعه کنند تا علت سقط مکرر جنین‌شان مشخص شود.
سقط جنین به معنی از دست رفتن جنین قبل از هفته ۲۰ بارداری است. همه خانم‌ها
کم و بیش با عمل سقط جنین آشنا هستند اما شاید تعداد کمی از خانم‌ها علائم سقط
را بشناسند و یا درباره شرایط آن بدانند. در صورتی که آگاهی از این عمل برای زنان
سقط مکرر به سقطی گفته می‌شود که بیشتر از ۲ تا ۳بارداری مکرر اتفاق بیفتد و
تقریبا ۱ درصد از خانم‌ها دچار سقط‌ مکرر می‌شوند. در این موارد خانم‌های باردار باید
به پزشک مراجعه کنند تا علت سقط مکرر جنین‌شان مشخص شود.
سقط جنین به معنی از دست رفتن جنین قبل از هفته ۲۰ بارداری است. همه خانم‌ها
کم و بیش با عمل سقط جنین آشنا هستند اما شاید تعداد کمی از خانم‌ها علائم سقط
را بشناسند و یا درباره شرایط آن بدانند. در صورتی که آگاهی از این عمل برای زنان
این نامه، جهت شرکت در یک چالش جذاب است! =)
سلام.
من شارمین هستم. درست مثل خودت. در واقع باید بگویم من خود تو هستم که دارم آینده ات را زندگی می کنم و مخاطب این نامه، همه ی شما «من»هایی هستید که گذشته ی مرا زندگی کرده اید!

به عنوان شروع، می خواهم از اولین کروموزوم باشعورم که چشم بست روی هر چه Y و با یک X مثل خودش ترکیب شد، کمال تشکر را داشته باشم! درست است که آن سالها، همه منتظر تولد یک مسعود کوچولوی دوست داشتنی بودند و دو تا آبجیها، به خاطر تبدیل شدن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها